Органічне добриво
За хімічним складом пташиний послід відноситься до числа кращих видів органічних добрив. Найбільш цінним вважається курячий і голубиний послід, менш цінним качиний і гусячий.
У торфі міститься трохи доступних для рослин поживних елементів, але зате він збільшує вміст гумусу і покращує структуру грунту. Темний колір торфу сприяє поглинанню тепла і швидкому прогріванню грунту. За ступенем розкладання розрізняють кілька видів торфу. Верхової відрізняється слабкою ступенем розкладання рослинних залишків та високою кислотністю. Низинний характеризується високим ступенем розкладання і меншою кислотністю. Перехідний торф займає проміжне положення між ними. Торф збирають у болотах, потім розкладають для провітрювання або закладають у компостну купу. Вносять торф в будь-який час року, навіть взимку по снігу. Але не можна забувати, що до нього необхідно додавати вапно. На городі торф найкраще додавати в компости, а також у ґрунтові суміші для вирощування розсади і захищеного грунту.
Компости готують з різних органічних матеріалів. Рослинні залишки, не уражені шкідниками і хворобами, фекалії, пташиний послід, гній і інші матеріали складають у пухку стос (штабель) на рівній поверхні, перешаровуючи дернової землею або торфом. Основою купи служить підстилка з листя, тирси або торфу шаром 10—12 див. Періодично купу зволожують водою або розчином добрив, через 40—50 діб компост перемішують, а коли його температура досягне 60 °C ущільнюють.
Влітку компостну купу захищають від сонця на зиму вкривають землею або тирсою шаром 30—40 див. Через 8—11 міс компост можна використовувати. Бур'яни, що дали насіння, компостують окремо, так як вони зберігають схожість близько п'яти років.