Кошик
5034 відгуків
+380 (73) 554-34-54
вул.Січових Стрільців, Прилуки, Україна
Зелений Фламінго - професійні засоби для саду, городу та дому
Залишити відгук

АКАРІЦИДИ

Акаріциди – засоби захисту рослин, що скорочують чисельність кліщів.

Сухе повітря і висока температура, а в деяких випадках і надмірна вологість — сприятливі умови для розвитку кліщів. ...Розмножуються вони дуже швидко, від кладки яєць до появи дорослої особини може пройти лише 7 днів. Через дрібні розміри їх важко вчасно виявити.

Загальні ознаки ураження садовими кліщами - в'янення рослини, скручування листя без видимих ​​ушкоджень. При ретельному обстеженні листової платівки садових рослин на нижній стороні листових пластин можна помітити під лупою крихітні жовті або білі точки - місця проколів кліща. Окремі точки в найкоротші терміни зливаються в добре видимі неозброєним оком плями, а пагони з листям ще огортаються тонкою ледь помітною павутиною, іноді густою . При великому скупченні шкідників на нижній стороні листя можна помітити дуже дрібні сухі сірі шкірки (як лупа). Це залишки покривів личинок після линяння. Павутина служить захистом шкідника від впливу природних ворогів та препаратів. У кожного виду є відмітні ознаки пошкоджень, що дозволяє відразу визначити, який вид кліщів оселився на рослинах.

Найбільш відомі та поширені павутинні кліщі (Tetranychidae). Налічують понад 1200 видів павутинних кліщів, що зустрічаються повсюди, включаючи Антарктику. Дуже дрібні комахи. Самці 0.3-0.6 мм, самки до 1 мм. Жовто-зелене забарвлення під колір листя дозволяє кліщам вести потайливий спосіб життя. Пошкоджені павутинними кліщами листові пластинки стають буро-коричневими, скручуються та опадають. Восени самка відкладає щодня до 10-12 яєць.

За рік у регіонах із тривалим теплим періодом відроджуються до 25 поколінь павутинного кліща. Яйця прикріплюються павутинкою до стеблинок бур'янів. Павутинні кліщі здатні знищити до 80% врожаю (наприклад, свербіж виноградний, або повстяний кліщ). За даними фахівців, шкідник є переносником хвороб сірої гнилі, вірусних інфекцій сільськогосподарських та декоративних культур.

Дорослі запліднені самки та яйця зимують під корою, у її тріщинах, а також у опалому листі. Навесні самки відходять від зимової сплячки при прогріві температури повітря вище +12 ° С і переходять на листя та нирки рослин, де посилено харчуються та відкладають нові яйця.

З осінніх яєць починається новий цикл розвитку, який від яйця до імаго, залежно від температури навколишнього середовища, може тривати від 6-7 до 20 діб. За рік кліщі у закритих приміщеннях формують до 25 поколінь. На садових ділянках за теплий сезон (особливо у південних областях) вони формують від 6 до 10 поколінь. Самка мешкає до місяця і за цей час здатна відкласти до 200 яєць.

Одне покоління проходить такі тимчасові стадії розвитку:

яйця зберігають свою життєздатність до 5 років,
личинка відроджується з яйця на третю добу, тривалість її життя становить 1 добу,
німфи розвиваються 4 діб і перероджуються у дорослих особин, що відрізняються статевим диморфізмом.
Тобто за оптимальних умов у будь-якому регіоні одне покоління займає за часом лише 8-9 днів. Самки більші, ніж самець. Кожна стадія розвитку кліща супроводжується линянням. Як видно, плодючість кліща дуже висока, а малий тимчасовий цикл розвитку сприяє його швидкому розмноженню. Припинення розмноження відбувається тільки в холодну зимову погоду і з настанням весни відновлюється і без перерв триває до наступних похолодань.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner