ІНСЕКТИЦИДИ
Комахи можуть суттєво знизити врожай сільськогосподарських культур, а в деяких випадках повністю його знищити. Також комахи можуть бути рознощиками вірусних та бактеріальних захворювань ваших рослин. Інсектициди - хімічні, рослинні препарати, створені для захисту рослин від шкідливих комах.
Залежно від основного способу проникнення в організм комахи поділяють на чотири групи: кишкові, контактні, системні та фумігантні.
Кишкові – проникають в організм комахи через рот. Контактні потрапляють через зовнішній покрив тіла комахи. Системні потрапляють через листя та коріння всередину рослини, роблячи його отруйним для комахи. Фуміганти потрапляють всередину комах через дихальні шляхи.
Окремою групою препаратів є акарициди — пестициди, призначені для боротьби із рослиноїдними кліщами. Всі препарати цієї групи мають контактну дію.
Також є комбіновані інсектициди, які мають декілька діючих речовин із різними механізмами дії. За рахунок цього знижується ризик звикання шкідників до препарату та розширюється спектр дії. Також, в деяких випадках спостерігається прояв синергізму, коли діючі речовини підсилюють дію одна одної. Таким чином досягається найбільш повний захист обробленої культури.
За ступенем токсичності для людини та теплокровних тварин інсектициди ділять на 4 групи: сильнодіючі (летальна доза до 50 мг на 1 кг маси), високотоксичні (50-200), середньотоксичні (200-1000), малотоксичні (більше 1000).
Необхідно суворо дотримуватись правил зберігання, використання, транспортування інсектицидів т.к. неналежне виконання цих норм може призвести до потрапляння у водоймища, отруєння бджіл та джмелів (та інших корисних комах), накопичення в рослинах та тваринах.
На сьогоднішній день більшість спеціалістів погодились з тим, що використання прилипачів підвищують ефективність пестицидів, так як завдяки їх використанню збільшується захист рослин і зменшується норма від застосування ПАР.